CHABA Kaganiec treningowy rozmiar 6 - Bernardyn

SKU 10598 Kategorie , ,

27,65 

Brak w magazynie

Chaba kaganiec treningowy.

Kaganiec treningowy zwany także obrożą uzdową lub kantarkiem – to produkt służący do humanitarnej nauki chodzenia psa przy nodze.

Pasuje do smyczy i linki treningowej.

Sposób użycia:

W pierwszym okresie szkolenia wyprowadzamy psa na spacer w kantarku i tradycyjnej obroży lub szelkach (potrzebne są dwie smycze – jedna przypięta do obroży, druga do kantarka).
W momencie gdy zwierzę szarpnie – pociągamy za smycz przyczepioną do kantarka, powodując jednocześnie wykręcenie głowy zwierzęcia – sygnalizujemy w ten sposób psu, że zrobił coś źle. Pamiętaj również o nauczeniu psa komend – dzięki nim w przyszłości do upomnień nie bedzie potrzebny kantarek.

Prawidłowo dobrany kantarek daje psu możliwość całkowitego otwarcia pyska, dzięki czemu możemy także nagradzać pupila za pożądane zachowania.

Kagańce treningowe Chaba wykonane są z wysokiej jakości taśmy polipropylenowej. Kółko do przypinania smyczy i inne dodatki rymarskie wykonane są ze stali chromowanej.
Produkt wyposażony jest dodatkowo w plastikową klamrę regulującą i plastikowy zatrzask, umożliwiający szybki i sprawny "montaż" kantarka.

Tabela rozmiarów

RozmiarObwód (cm)Rasa psa
120Yorkshire terrier
224Jack Russell terrier
332Cocker spaniel
438Golden retriever
544Rottweiler
654Bernardyn

 

 

Producent

Chaba

Podobne produkty